سیستم ‌های مبتنی بر فناوری RFID

سامانهٔ بازشناسی با امواج رادیویی (Radio Frequency Identification) به اختصارRFID  سامانهٔ شناسایی بی‌سیمی است که قادر به تبادل داده‌ها به‌وسیلهٔ برقراری اطّلاعات بین یک Tag که به یک کالا، شئ، کارت و… متّصل شده‌است و یک بازخوان (Reader) است. سامانه‌های RFID از سیگنال‌های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای خواندن و نوشتن داده‌ها بدون تماس بهره‌گیری می‌کنند. اصولاً به هر سیستمی که قادر به خواندن و تشخیص اطلاعات افراد یا کالاها باشد سیستم شناسایی یا Identification System گفته می‌شود.

خدمات مرتبط با تکنولوژی RFID

گروه صنعتی دایگان با تکیه بر دانش سخت افزاری و نرم افزاری خود، اقدام به ارایه راه حل های مناسب، خدمات و مشاوره در زمینه سیستم ‌های مبتنی بر فناوری RFID جهت ارائه مدیریت و سازمانددهی یکپارچه ، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده نموده است. از جمله خدمات شرکت در این زمینه میتوان به موارد زیر اشاره نمود.
سیستم مدیریت حضور و غیاب پرسنل

ویژگی این سیستم حضور غیاب، اتصال به نرم افزار های مدیریت فرایند های سازمانی از جمله MS SharePoint و Project است. نرم افزار سیستم کاملا تحت وب و بدون محدودیت تعداد و مکان اعضا قابل بهره برداری است. قرائت‌گر با سیستم اتصال بدون سیم این سیستم امکان نصب پایانه در هر بخش ساختمان را با کمترین هزینه سخت افزاری و بی نیاز از کابل کشی فراهم می آورد. انطباق با انواع استاندارهای کارت‌های RFID و امکان قرائت در فواصل متعدد به صورت دلخواه دیگر ویژگی این سیستم است.

سیستم مدیریت اموال

این سیستم به منظور کنترل دارایی ها و اموال سازمان یه صورت هوشمند و با سرعت و دقت بالاتری ارائه می‌گردد. در این سیستم برچسب‌های سنتی اموال با برچسب‌های جدید‌تر جایگزین گشته و کنترل اموال از طریق قرائت‌گر دستی صورت می پذیرد. این سیستم امکان اتصال به سیستم ها و نرم افزارهای جاری مدیریت اموال را از طریق یک واسط نرم افزاری فراهم می آورد. همچنین امکان تعریف نواحی مختلف به منظور نظارت بر جابجایی اموال را نیز فراهم می آورد.

سیستم مدیریت پارکینگ الکترونیکی

ویژگی اصلی این سیستم استفاده از برچسب‌ها و کارت‌های RFID باند UHF با برد بلند است که نیازی به پیاده شدن و یا خارج شدن راننده از خودرو برای کارت زنی ندارد. و برای استفاده در پارکینگ های اختصاصی و یا پارکینگ های عمومی با حجم قابل توجهی از مشتریان ثابت مناسب است.

سیستم مدیریت حضور و غیاب نیروهای گشتی

این سیستم متشکل از قرائتگر ساده‌ی دستی، و برچسب های مخصوص جهت شناسه دار کردن نقاط بازدید و ثبت زمان دقیق بازدید با قرائت برچسب ها و تخلیه نرم افزار در مرکز می‌باشد. تولید گزارش‌های دقیق و متنوع از نحوه بازرسی و حضور نیروهای گشتی از ویژگی‌های سیستم مذکور است. این سیستم برای نگهبانان و مأمورین سرکشی و تعمیر و نگهداری و تاسیسات مناسب است.


سیستم ردیابی پرسنل و کنترل دسترسی

این سیستم به منظور ردیابی حضور پرسنل در واحدهای مختلف سازمان تعریف شده است. هر یک از پرسنل کارت RFID مخصوص خود را دریافت می دارند. از طریق این کارت حضور هر یک از پرسنل در نواحی مختلف سازمان که توسط قرائت‌گرهای RFID مجهز شده اند شناسایی می گردد. همچنین دسترسی پرسنل به کلیه اماکن و امکانات ساختمان نظیر اتاق‌ها، آسانسور، سرویس بهداشتی و .. ازطریق این کارت شناسایی و کنترل می گردد. این سیستم امکان ترکیب با شناسایی زیستی نظیر اثر انگشت و اسکن عنبیه را نیز در موارد امنیتی دارا می‌باشد.

TEL :   021  88638514
FAX:   021   88638648

Email  :  info@daygan.ir
Telegram :  hikvision2015

آدرس:

تهران - یوسف آباد - خیابان اسدآبادی - خیابان بیست و هشتم - پلاک 59

Please publish modules in offcanvas position.