سیستم‌های حمل و نقل هوشمند‌ ITS

سیستم های هوشمند حمل و نقل به طیف وسیعی ازتکنولوژیهایی اطلاق میشود که پاسخ بسیاری از مشکلات حمل و نقل جوامع جدید هستند. این سیستم ها متشکل از تکنولوژیهای موجود و جدید شامل پردازش اطلاعات ، حسگرها ، خطوط ارتباطی و الکترونیک هستند. ترکیب کردن این تکنولوژیها با روشهای ابتکاری و بکار بستن آنها در سیستم حمل و نقل باعث صرفه جویی  در وقت و هزینه و حفظ جان افراد زیادی میشود.
نظارت و کنترل تخلفات رانندگی
100%
تردد شماری وسایل نقلیه
100%
جمع‌آوری الکترونیکی عوارض جاده ای
100%
مدیریت ناوگان حمل و نقل
100%

حوزه‌های عملکردی ITS و خدمات مرتبط با آن


سیستم ثبت تخلفات، سرعت لحظه ای، پلاک خوانی و زمان سفر

این سیستم  بر پایه دوربین 3D و پلاک خوان ، تخلفات خودروهای عبوری شامل سرعت لحظه ای، عدم رعایت فاصله طولی، سبقت غیر مجاز و همچنین عدم رعایت سرعت متوسط محور را ثبت و به سامانه اجرائیات انتقال می دهد. از دیگر قابلیت های این سیستم بدست آوردن زمان سفر مسیر ، کشف خودروهای تحت تعقیب و همچنین بررسی های آماری در خصوص ماتریس مبدا-مقصد رانندگان و پیش‌بینی انسداد و ترافیک سنگین می باشد.

سیستم نظارت و کنترل تخلفات رانندگی

این سیستم بر پایه پردازش تصویر به تشخیص و ثبت جرائم، ورود به محدوده‌ی طرح ترافیک و زوج و فرد، ورود به معابر عبور ممنوع، و حرکت بین خطوط می‌پردازد.

سیستم ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز

یکی از تخلفات حادثه ساز که گاها به حوادث ناگواری در شریانهای شهری منجر می شود، تخلف عبور از چراغ قرمز می باشد. بدین منظور مجهز کردن تقاطع های شهری به سیستم های ITS جهت ثبت جرایم عبور از چراغ قرمز می تواند سهم بسزایی در کاهش این حوادث داشته باشد.

سیستم تردد شماری وسایل نقلیه مبتنی بر سنسور لوپ

آن سیستم مبتنی بر سنسورهای لوپ که در هر سیستم جداقل دو لوپ به ابعاد 2 متر در 2 متر و به فاصله دو متر از هم در سطح جاده نصب می‌گردد. دستگاه تردد شماری بومی شده توسط تیم سخت افزار شرکت  با اتصال به سنسورهای لوپ به تشخیص نوع وسیله نقلیه، سرعت، و فاصله از خودروی مقابل و تخلفاتی نظیر فاصله از خوردوی مقابل و سبقت غیر مجاز می‌پردازد. اطلاعات بر بستر GPRS به پایگاه داده مرکزی منتقل شده و پردازش ‌های لازم برای تولید گزارش‌ها در سطوح مختلف صورت می‌پذیرد.

سیستم مدیریت پارک حاشیه ای

این سیستم به منظور مدیریت پارک حاشیه ای و رفع معضلات موجود طراحی و ارائه گردیده است. در این سیستم استفاده از کارت اعتباری شهروندی (کارت مترو) برای پرداخت هزینه پارک به عنوان روش پایه پرداخت در نظر گرفته شده است. همچنین به منظور راحتی کاربران و انهطاف پذیری سیستم امکان پرداخت از طریق POS های مجهز به GPRS در حاشیه خیابان، دستگاه کامپیوتر دستی مجهز به قرائت‌گر پارکبان و همچنین پرداخت از طریق گوشی تلفن همراه در نظر گرفته شده است. تدابیری نظیر استفاده از برچسب‌های RFID برای ثبت زمان توقف در محل پارک خودرو و نظارت بر پرداخت در نظر گرفته شده است.

سیستم جمع‌آوری الکترونیکی عوارض جاده ای (ETC)

سیستم جمع‌آوری عوارض جاده‌ای به صورت الکترونیکی با استفاده از قرائت‌گرهای بابرد بلند RFID و برچسب‌های پسیو RFID که به شیشه جلو خودرو‌ها نصب گردیده اند، به ثبت تردد وسایل نقلیه از بزرگراه ها می‌پردازد و با اتصال به حساب متصل به شناسه‌ی وسیله نقلیه عوارض جاده ای را اخذ و با پیامک به اطلاع راننده می‌رساند.

سیستم مدیریت ناوگان حمل و نقل

با استفاده از فناوری GPS و ساخت دستگاه‌های ردیاب در دو نوع آفلاین و آنلاین بر پایه بستر GPRS که بر روی وسایل نقلیه نصب می‌گردند و موقعیت خودرو را ثبت و به پایگاه داده منتقل می‌نمایند، مدیریت ناوگان حمل و نقل صورت می‌پذیرد. نرم افزار مدیریت ناوگان با استفاده از هسته پردازش پرقدرت ArcGIS به پردازش و نمایش اطلاعات مورد نیاز می‌پردازد. همچنین امکان تخلیه اطلاعات موقعیتی ثبت شده در سیستم Offline  به صورت بدون سیم در فواصل بیش از 100 متر از هر دو طریق Wi-Fi , ZigBee فراهم آمده است.


محصولات

گروه صنعتی دایگان با تکیه بر دانش سخت افزاری و نرم افزاری بومی و به عنوان تولید کننده و نمایندگی انحصاری محصولات شرکت IMAGSA در خاورمیانه است این شرکت اسپانیایی جزو پیشگامان سیستم های ITS در دنیا می باشد.  همچنین دارنده نمایندگی رسمی برند هایک ویژن است.


TEL :   021  88638514
FAX:   021   88638648

Email  :  info@daygan.ir
Telegram :  hikvision2015

آدرس:

تهران - یوسف آباد - خیابان اسدآبادی - خیابان بیست و هشتم - پلاک 59

Please publish modules in offcanvas position.